Staszek

Staszek
staszek2000(malpa)ymail.com / zdybi(malpa)interia.eu

wtorek, 2 marca 2010

BUSHCRAFT - FISHING

Zapraszam na kolejne już spotkanie wędkarsko-survivalowe, nad jedną z dzikich rzek Pomorza Zachodniego. Spotkanie skierowane jest dla osób, chcących spędzić ciekawie i aktywnie swój wolny czas, na łonie natury.
Impreza ma charakter weekendowego kursu,szkolenia...Odbędzie się nad jedną z rybnych,pstrągowych rzek,wśród rozległych lasów i łąk. Zarówno teren jak i sama rzeka,jest mi bardzo dobrze znana,ponieważ łowię tam od dziecka i znam te wody doskonale. Świadczę także usługi, przewodnika wędkarskiego na terenie zachodniopomorskim (www.przewodnicywedkarscy.pl).

Program i scenariusz będzie kształtował się podobnie jak poprzednio.Od wczesnych godzin porannych,będziemy łowić pstrągi metodą spiningową.Nauczę Cię,jak poprawnie czytać i rozumieć rzekę,by stała się dostępna dla początkującego wędkarza.Omówimy techniki i sposoby używania poszczególnych przynęt,w zależności od zastanych warunków,tajniki ich prowadzenia oraz skutecznego holowania ryb...Po południu przystąpimy do prac obozowych i nauki doskonalenia leśnego rzemiosła.Tu w zależności od stopnia zaawansowania można skupić się nad wieloma tematami.Wszystko zależy od Ciebie i Twojego zainteresowania...Samych tematów do realizacji jest naprawdę wiele.Oto kilka z nich:
- Nauka niecenia ognia pierwotnymi sposobami(od tarcia drew po krzesiwo)
- Rozpalanie całonocnego ogniska
- Rozpoznawanie i przygotowywanie roślin jadalnych,dziko rosnących.Jednym słowem dzika kuchnia nad rzeką.
- Tworzenie wszelkiego rękodzieła leśnego (od sznurków po kubki i kosze wiklinowe...)
- Budowanie schronienia z dostępnych materiałów i przygotowywanie noclegu
To tylko niektóre z wielu możliwych do realizacji tematów.Sam zdecydujesz jak chcesz spędzić czas przy ognisku w lesie i jakie umiejętności pragniesz doskonalić.Ja postaram się przekazać Ci swoją wiedzę i doświadczenie.WARUNKI I SZCZEGÓŁY
W szkoleniu mogą uczestniczyć jednorazowo dwie osoby.Jest to uwarunkowane rodzajem łowiska i specyfiką wyprawy.Impreza trwa dwa pełne dni weekendowe ale może zostać przedłużona o jeden dzień,jeśli będzie taka chęć i możliwość.
Koszt dla jednej osoby to 150 zł. Jeśli nie posiadasz opłaconej składki na wody górskie,należy do tego doliczyć koszt opłaty licencji na czas szkolenia.
Termin szkolenia jest elastyczny i dotyczy większości weekendów w każdym miesiącu- sam wybierasz termin...
W sprawie szczegółów dojazdu,stosownego sprzętu itd;- proszę pisać pod e-mail zdybi@interia.eu Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania. Jeśli posiadasz swój sprzęt wędkarski,możesz go oczywiście zabrać.Jeśli nie,posiadam sprzęt własny,który można nieodpłatnie pożyczyć.
Zapraszam zdybi@interia.eu
Zdybi

2 komentarze:

Rafał Łoziński pisze...

Gdzie płynie rzeka na przedostatnim i ostanim zdjęciu w tym materiale?

Hej

Rafał

Zdybi pisze...

Witaj Gryf. Rzeka ta płynie w okolicach Gorzowa Wlkp. Jako,że każdy szanujący się łowca pstrągów,nie zdradza swych rzek, tak i ja nie mogę zdradzić szczegółów:)
Ale generalnie wszystkie rzeki są do siebie w jakiś sposób podobne.Pozdrawiam, Łukasz