Staszek

Staszek
staszek2000(malpa)ymail.com / zdybi(malpa)interia.eu

poniedziałek, 31 maja 2010

Pokaz Technik Prymitywnych

W Koszalinie z okazji Dni Miasta,odbył się szereg imprez zarówno kulturalnych jak i rozrywkowych. 30.05.2010 obok Amfiteatru Miejskiego można było zobaczyć występy,pokazy i warsztaty,różnych grup. Walki rycerzy,firewalking,wystawy malarstwa,popisy połykaczy ognia itd. Moim zadaniem było pokazanie zainteresowanym osobom, podstawowych,prymitywnych technik ogniowych oraz elementów krzemieniarstwa.
Zainteresowanie było duże. Uczestnicy mogli podpatrzeć oraz samemu spróbować,kilku technik wskrzeszania ognia (od krzesiwa współczesnego po łuk ogniowy). Dla bardzo wielu ludzi rozpalenie ognia ognia za pomocą węglowej stali,krzemienia i kawałka grzyba,po prostu graniczy z czarami:) A już niesamowitej radości i wrażeń,dostarcza uzyskanie płomienia,poprzez tarcie drew. I to po raz pierwszy w życiu!
Z krzemienia można było stworzyć prehistoryczny nóż,groty do strzał i włóczni oraz poznać zasadę tworzenia poszczególnych narzędzi...
Ogólnie impreza się udała. Największą radość miały dzieci ale w pamięć zapadły mi słowa pewnego starszego pana: "Gdybym w czasie okupacji posiadał taką wiedzę,było by łatwiej!"

Zdybi

Brak komentarzy: