Staszek

Staszek
staszek2000(malpa)ymail.com / zdybi(malpa)interia.eu

niedziela, 25 lipca 2010

Pałka w cieście

Do stworzenia tego dania wystarczy odrobina mąki,jedno jajko i tłuszcz. Tłuszcz może być wytopiony np. z boczku. Można także nosić w małym pojemniczku niewielką ilość oleju i używać go do smażenia w terenie. Jeśli jadasz mięso,doskonałym dodatkiem będzie smażony boczek. Osobiście używam do smażenia w terenie małej i lekkiej patelni,wielkości dłoni. Można jednak z powodzeniem smażyć w menażce.Po nazbieraniu wewnętrznych,kruchych części pałki,przygotowujemy ciasto. Jedno jajko mieszamy z niewielką ilością maki. Jajko można zawinąć w papier toaletowy i włożyć do np. słoika. Następnie obtaczamy pędy w cieście i kładziemy na kilka minut w gorący tłuszcz.

Samo smażenie twa tylko kilka minut. Ale trud się opłaci. Smak tak przygotowanej pałki jest zupełni inny od pieczonej lub gotowanej. Tego trzeba po prostu spróbować.
Zdybi

7 komentarzy:

dziqa pisze...

suuuper! niezłe masz pomysły!
pozdrawiam

Zdybi pisze...

Dziękuję.

Anonimowy pisze...

ale ktora czesc tej palki? pokaz zdjecie i konkretnie powiedz czy to okorowac, czy to korzen

Zdybi pisze...

Odrobina wysiłku... Zdjęcie jest,jako pierwsze. Czy tak wygląda korzeń- kłącze pałki wodnej? Chodzi o zielone odrosty liści pałki (na wiosnę). W dolnej części,po obraniu z pierwszych warstw (coś jak por:))uzyskujesz zielone i kruche wnętrze. Z każdym miesiącem wnętrze staje się bardziej łykowate.

Anonimowy pisze...

Znaczy kłącze to coś nad ziemią blisko wody, czy korzeń? Nie możesz pokazać na zdjęciu? powiedzmy tu http://levis.sggw.waw.pl/~ozw1/zgw/wis/99_00/Mokradla/Image6.gif mam poziomy korzen, i to cos pod woda, nad wodą i reszta.

Zdybi pisze...

Te "korzenie" które są pod ziemią lub w mule to są właśnie kłącza. A wszystkie liście nad wodą, które schodzą się ku dołowi w jeden najgrubszy punkt- to jest właśnie to z postu. Ten kawałek odcinasz, obierasz z kilku łykowatych warstw i jesz. Wersja komiksowa odpada. Poczytaj sobie tu: http://survival.strefa.pl/r/index_rja_ko_palka.htm

Anonimowy pisze...

Bardzo dziekuje. Nie musi byc az komiks. Po prostu nie wiem.