Staszek

Staszek
staszek2000(malpa)ymail.com / zdybi(malpa)interia.eu

wtorek, 9 listopada 2010

Podsumowanie sezonu

Tak sobie myślę,ze mimo braku czasu to był dobry sezon wędkarski. Często z najbliższymi,do tego ryby i przyroda. W takie monotonne,jesienne dni lubię sobie powspominać. A co tam:)
To był maj.Wracam z zagranicy i okazuje się,ze rodzice pojechali zapolować na lina.
Może ta krew wygląda drastycznie ale takie jest życie. Jeśli zamierzamy rybę zabrać,lepiej od razu skrócić jej męki. Piękne chwile. W tle zapach rzepaku i śpiew słowika. Żyć się chce:)

Z ojcem,polowaliśmy na nią dosyć długo. Na tą "metrówę". Były mniejsze,cała masa,ale w końcu wzięła:) Na zwykłą,podrdzewiałą wahadłówkę:) Szkoda,że nie miałem kamery. A potem ojciec się dziwi "po kim ja to mam?" Niepowtarzalne chwile,masa radości...

Mój początek sezonu. Śniegi zeszły,rzeka przybrała. Jednego dnia,takie bogactwo brań. Same pstrągi,jak nigdy:)Poezja po prostu:)Ponad 60 cm. Kręcił niesamowicie.


Wyprawa na karasie. Te "osiołki" potrafią dostarczyć wrażeń:)

Jaziowanie. Jedne z moich ulubionych ryb,wędkarsko oczywiście.I wyprawa na płocie. Jesienią i wiosną biorą bardzo ładne sztuki.

Nocna zasiadka na miętusa. Zimna,listopadowa noc. Takie wyprawy też mają swój urok.

Ryby są w tym wszystkim ważne,ale momenty które tworzą wspomnienia- ważniejsze:)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

niezly pstragal ! tutaj na poludniu juz ciezko o takiego.

Łukasz Bąk pisze...

zapraszam na Roztocze na kropki, fajna, miła relacja rybki także ładne! Powodzenia w przyszłym sezonie życzę. pozdrawiam

Zdybi pisze...

Dzięki Panowie. Tak,Roztocze słynie z kropków i terenów pod tym względem urokliwych. Może kiedyś zawitam. Dzięki za życzenia.Pozdrawiam Łukasz

Anonimowy pisze...

"Śmierć pięknych saren" - Ota Pavel
Fenomenalna książka o przygodach czeskich wędkarzy. Perypetie odbywają się przed wojną nad brzegami Wełtawy i Beronki. Książka jest rewelacyjna do tego stopnia, że będę do niej napewno często wracał. Szczerze polecam.

Gryf.

Zdybi pisze...

Brzmi ciekawie. Dzięki Rafał za info. Będę szukał i miał na uwadze.Pozdro